Listopad 2015

TT - Meleš, meleš

11. listopadu 2015 v 20:13 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
K tématu týdne "SÍLA SLOV" chci říct, že slova (jazyk jako takový) je přeceňovaný. Jsou věci, které lze říct beze slov. Stačí jeden jediný pohled, aby se Vám podlomila kolena a svět kolem se zbláznil. Neblázněte a naučte se číst mezi řádky. PS: Umět číst nutně neznamená, že rozumíte tomu, co bylo napsáno a že pisatel vyjádřil slovy, to co chtěl říci. Síla slov je OMYL. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Meleš, meleš
EN/NATAS

Mluvíš k lidem,
nerozumí,
proč by měli.
Meleš, meleš
stále o tomtéž,
stále do kola.
Černé svědomí
mnoho neváží,
neváží víc než
zmuchlaný papír,
papírová koule
se stovkou, tisíci slov.
Meleš, meleš
na dno sis nešáhl,
až si na něj šáhneš
slov už nebude třeba.

Hazmburk

5. listopadu 2015 v 21:56 | Eva Nováková/Natas |  Fotografie
Je tomu pár let, co jsem četla knihu "Ďábel na Budyni". Kniha mě zaujala natolik, že jsem se rozjela do Českého středohoří. Kraji dominuje Milešovka, ale za krále je považován hrad Hazmburk, tedy to, co z gotického hradu zbylo. Stojí na vrcholu čedičového masivu nad obcí Klapý. Že by za cestou stál ďábel? Nevím, pravdou ale je, že to místo má svoji zvláštní energii. Ten kraj voní po meruňkách. Slunce miluje zemi za plného světla. Tobě před očima protínají horizont v čase žní. Mezi zbytky hradeb jsou volné plácky, pozorovatelny, odkud jsou nádherné výhledy do okolí. Před větrem se tu neschováte, ale kdo by se schovával. Tajemství odhaleno … Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).
Dobrá adresa 11/2015

3. listopadu 2015 v 18:32 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Dne 2. 11. 2015 vyšlo 11. číslo Dobré Adresy. Kulturně společenský časopis vydává M. Šanda a přátelé Dobré Adresy za podpory Ministerstva kultury ČR. Stručný obsah právě vyšlého čísla: Slované, Němci, Národ mezi, Domorodci, Uprchlíci. Děkuji za možnost opakovaně publikovat experimentální poezii tentokrát z cyklu "Věci veřejné aneb varuj mne včas" / strana 44-45. Online ke čtení na webových stránkách www.dobraadresa.cz. Více ZDE. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).