Říjen 2015

TT - SBOHEM I AM SINGLE

28. října 2015 v 18:27 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
K tématu týdne "Čas říct SBOHEM" píšu následující text jako odlehčení tragikomedie. Své sbohem jsem si řekla, stojím si za ním a vůbec mě netíží. Když se rozhlédnu kolem, musím si říct, holka máš se dobře, je ti fajn a pak se začnu smát. To své jsem si už odžila, takže poslední klidná léta si opravdu zasloužím a trochu toho smíchu taky. Smějte se, je to zdravé, není žádné trápení, starost, problém, který by nepřebolel nebo neměl řešení. Říct sbohem může být, ať už tomu věříte nebo ne, osvobozující. I AM SINGLE, neprozraďte mne. Vítej, nezřízenosti. Příspěvky k článku pišteZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

SBOHEM, I AM SINGLE
EN/NATAS

Sbohem,
jak ses měla, lásko
Sbohem,
kde si byla a s kým
Sbohem,
proč nevoláš, nepíšeš
Sbohem,
kdo ti volá, kdo ti píše
Sbohem,
co to bylo za chlapa
Sbohem,
co děláš dnes večer
Sbohem,
můžu se přidat
Sbohem,
kam odjíždíš
Sbohem,
můžu jet s tebou
Sbohem,
proč nezkusíme trojku
Sbohem, číslo dvě,
na tohle opravdu nemám.

Jsem "single", otče,
neprozraďte mne.

Kuks

26. října 2015 v 19:48 | Eva Nováková/Natas |  Fotografie
Po devíti letech jsem znovu navštívila hospital Kuks. Nahlédla jsem do historie lékáren a prošla si hrobku rodu Šporků, na kterou jsem se těšila a nezklamala mě. Zamrzelo mě, že nebylo dovoleno fotit, ale chápu to a respektuji. V hrobce jsou uloženy rakve a v nich ostatky jednotlivých členů rodiny. Zámek na protější straně dnes už nestojí, zachovalo se jen kaskádovité schodiště. V blízkém okolí můžete obdivovat roubené chalupy. Zapomenout nesmím na zahradu, sochy ctností a neřestí od M. Brauna. Koho nebolí nohy, může se vydat po žluté turistické značce k Braunovu betlému. Za odměnu si při zpáteční cestě můžete dát hamburger v restauraci, mohu jen doporučit, takový jste určitě ještě neměli. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Hrubá Skála

25. října 2015 v 18:31 | Eva Nováková/Natas |  Fotografie
Na dohled zřícenina hradu Trosky. Kdepak asi stojíme? Na ochozu věže zámku Hrubá Skála (Český Ráj), který byl vystavěn na pískovcových skalních věžích. Jsme dost vysoko na to, aby se nám zamotala hlava. Výhled je to ovšem nádherný. Nejeden horolezec by nám dal jistě za pravdu. Od obce Hrubá Skála, kde staví vlaky, je to zhruba 3 kilometry chůze. Procházka stojí za to, budete moci obdivovat skalní útvary a projít po skalním schodišti sevřeném z obou stran pískovcovým masivem, na kterém zámek stojí. Vrátí Vás to do dětských let a možná si vzpomenete, že se zde točila pohádka o Bajajovi. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


TT - Desetkrát jinak

23. října 2015 v 21:12 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
K tématu týdne "10 důvodů, Proč …" přikládám následující báseň. Učím se "srát na to". Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Desetkrát jinak
NATAS/EN

Desetkrát jinak
Pro pravdu,
protestuji.
Tam a zpět
odmítám,
abych byla bita
vlastní rukou.

Desetkrát jinak
Pro svobodu,
protestuji.
Tam a zpět
hladovím
po názoru
vlastní nemaje.

Desetkrát jinak
Pro rodinu,
protestuji.
Tam a zpět
rezignuji,
kdo nic nevlast
ničeho neztrácí.

Desetkrát jinak
Pro štěstí,
protestuji.
Tam a zpět
přemítám,
kde jsem já,
kde jsou oni.

Desetkrát jinak
Pro naději,
netleskám.
Tam a zpět
protesty
přerostly v drama.

Desetkrát jinak
vlastní vlastního
si neváží.
Desetkrát jinak
vlastní vlastním
pohrdá.

Desetkrát jinak
Bože, ty to vidíš.

Dobrá Adresa 10/2015

5. října 2015 v 18:06 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Dne 2. 10. 2015 vyšlo 10. číslo kulturně společenského časopisu Dobrá adresa. Časopis vydává pan M. Šanda a spolek přátel za podpory Ministerstva kultury ČR. V právě vyšlém kulturním měsíčníku byla uveřejněna má experimentální poezie (strana 46 - 48, z cyklu ""Morální smíření, konec jedné éry"). Časopis si můžete stáhnout nebo online přečíst na webových stránkách www.dobraadresa.cz. Více o právě vyšlém čísle ZDE. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).