Červenec 2015

TT - Jít s davem

22. července 2015 v 19:16 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
K tématu týdne "Jít s davem" velmi krátce a stručně pár řádků. Jít s davem je jako jít na popravu. Kdo se zdravým rozumem půjde dobrovolně na smrt? Snad jen blázen. Ano, jsme blázni, že se cítíme špatně jen proto, že jsme jiní a chceme jiné věci než ostatní. Ne každý se narodil pro to, aby zasadil strom a zplodil kupu dětí. Je to strach, kdo nás oslabuje nebo jsme to my? Kdo určuje, co smíme a co ne? Kdo rozhoduje o tom, co je pro nás dobré a co naopak špatné? Jdete-li za svým cílem, pak jste pro kdejakého "chcípáka" sobec. A není náhodou snaha odradit Vás také sobectví. Není sobectvím to, že Vás ten druhý nechce pustit a nechce Vám dopřát? Za mne si jděte, kam Vás srdce táhne a mějte na paměti: "Změňte svět nebo svět změní Vás."

Jít s davem
EN/NATAS

Na konec světa půjdu,
k peklu odvážím se
navzdory strachu
zvědavost přemáhá.

Na konec světa půjdu,
neboť peklo je věčné
v srdci lháře - přeháňka
splachuje naději.

Na konec světa půjdu,
já nenasyta, zvrhlík.
Za prosťáčka se převleču
a břemena ze zad shodím.

Na konec světa půjdu
pro spásu svojí duše.
Je-li, existuje vůbec?
Nejsem si jista,
ale přesto to zkusím,
protože chci, musím.

Promiň mi Bože,
je čas se rozloučit.

Dobrá Adresa 7/2015

2. července 2015 v 18:53 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Dne 2. 7. 2015 vyšlo 7. číslo kulturně společenského časopisu Dobrá Adresa. V tomto čísle jsem měla tu možnost publikovat lehce erotickou poezii z cyklu Malé, velké přešlapy (strana 35). Časopis si můžete stáhnout nebo online přečíst na webových stránkách www.dobraadresa.cz. Přeji příjemné čtení. Děkuji za možnost spolupráce a publikování. Více o právě vyšlém čísle ZDE. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Křest Almanachu 2015 "Rybáři odlivu" 1.7.2015

1. července 2015 v 19:48 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Dnes jsme křtili Almanach české poezie 2015 "Rybáři odlivu" (83 autorů) v Galerii Portheimka na Praze 5. Křest zahájil úvodním slovem Vladimír Stibor. Slovo převzal a dále provázel Miroslav Kovařík. Hudebně doprovodil Mike Perry. Zazněly básně všech osobně zúčastněných autorů. Děkuji panu Stiborovi za publikování též mých textů ve zmiňovaném almanachu (strana 84). Je mi ctí být jeho součástí. Rybáři odlivu uvolnili sítě. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).