Únor 2015

TT - Duch v láhvi

16. února 2015 v 19:52 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
Téma týdne "Strach uvnitř nás" jako by navazovalo na to minulé. Následující báseň je inspirována zpětnou vazbou na předchozí téma a báseň, kterou jsem k němu napsala. Téma lék na bolest jsem nebrala vážně, ale přišla zpětná vazba, která mě přiměla se zamyslet. Malování je lék na bolest a je li tomu tak, pak cítíme strach. Následovala otázka, zda to mám podobně a nemám. Malování je moje niterná potřeba vyjádřit se, dát průchod emocím, relaxovat a upustit páru. Slovo je naopak ventil bolesti vlastní a té, které přebírám. Strachu je třeba se postavit. Čím dřív tím lépe, jinak se na něm podílíme a živíme jej. Neživte svůj strach. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).
Duch v láhvi
EN/NATAS


Protřepat, ale nemíchat

strach ve skle hrne se,

probublává a šumí

v uších příboj tluče

zatlouká klínů,

vyvěšuje prapory,

ale vzdát se nehodlá

a jak jsi na tom ty?

Bídně, bídněji než včera.

Naslouchám běsu

uvnitř láhve, stěží uvěřit,

že je skutečná ta průtrž

s níž mě děsívá.

Tak hřmotná je síla

uzamčených muk,

které mi působí

to že se nebráním

a mlče je přijímám,

stokrát je násobí.

TT - Drahé léky na bolest

11. února 2015 v 21:03 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
Téma týdne "Lék na všechnu bolest" nebudu brát příliš vážně, protože nevěřím, že nějaký existuje. Říká se, že čas všechny rány zhojí, ale ani to dle mého není pravda. Můžete zobat růžové, modré a žluté pilulky, pít alkohol, sosat jako smyslu zbavení, oplácet bolest bolestí, ale pomůže to? Chceme lék na bolest nebo jen otupět? Tupě otupělí s prášky i bez nich, s alkoholem i bez alkoholu. Bezbolestně bolestná bolest bez bolesti. Nic z toho nedává smysl, ale věříme tomu ba co víc, děláme to a vyhledáváme. Sláva všem otupělým mužům, ženám a vlastně všem, kteří stále zobou a sosají. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

TT-Drahé léky na bolest
EN/NATAS

Polykám drahé léky
na bolest své ženy,
na erekci svého mužství
abych se zmátožil
a nedělal ostudu.
Říkají, že je to třeba,
mám na to svůj věk
a to jim nevymluvím
pořád je za čím se honit,
lovit mladé maso,
vydělat peníze,
a vymlouvat se.
Kde jsem včera byl?
Pil jsem s kamarády
a trochu souložil.
Dnes mě bolí hlava,
to moje žena nepochopí,
neuroní ani slzu
až na ni z povinnosti vlezu.

TT - Předem ukvapená

4. února 2015 v 18:52 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
Téma týdne "Předsudky" lze pojmout mravokárně, ale z pohledu moderní vědy jde o mínění se předem, bez kterého se člověk neobejde. A tak se ptám a odpovědět si musí každý sám: Obejdete se bez předsudků? Co na tom je tak zlého? Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

TT-Předem ukvapená
EN/NATAS

Předem ukvapená,
nesoudná - potvora
deroucí se
z hrudního koše.
Snad z hladu tak míní,
že toliko tě špiní.

Předem počatá
z pohodlnosti
Voda stojatá,
zobecněné bahno
bez něhož se neobejdeš.

Láska na první pohled je to
proto tak míníš, míníme
soudíš, soudíme,
předpokládáš, předpokládáme
domníváš se a domníváme.

Co na tom je tak zlého?

Nymburský deník - Nejsem popelka, jsem poezie 3.2.2015

3. února 2015 v 19:12 | Eva Nováková/Natas |  Akce
V Nymburském deníku i v letošním roce 2015 vychází rubrika věnovaná poezii pod názvem "Nejsem Popelka, jsem poezie" a to pod taktovkou Evy Hrubé (básnířky, herečky a režisérky). Eva Hrubá představuje současné autory poezie s ukázkou jejich textů. Cítím, že se sluší poděkovat. Chci poděkovat nejen ze slušnosti, ale také od srdce Evě Hrubé za umožnění publikovat v Nymburském deníku a šířit tak slova, myšlenky, pocity a vjemy, které mě pálí.
V 88. pokračování "Popelky" ze dne 3. 2. 2015 / strana 2 naleznete básně z mého pera a to "Instantní", "Štěstí" a do třetice "Ve 3:15", která patří mezi mé oblíbené. I tentokrát Vás zvu ke čtení poezie a nejen v Popelce. Objevujte dosud neobjevené. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).