Říjen 2014

Slova mají křídla - jak to probíhalo

24. října 2014 v 12:42 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Ze 17. literárního večera poezie a prózy "Slova mají křídla", který proběhl 23.10.2014, si můžete pustit krátké video, které je uveřejněné na mém FB profilu. Kavárna Iluze v Praze byla plně obsazena, kdo přišel pozdě, postál. Myslím, že se večer vyvedl. Atmosféra v kavárně, která se nachází v centru Prahy byla příjemná, úsměvná a lehce erotizující. VIDEO z přednesu ZDE. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Nymburský deník - Nejsem popelka, jsem poezie 21.10.2014

21. října 2014 v 11:40 | Eva Nováková/Natas |  Akce
V úterý 21.10.2014 vyšly v Nymburském deníku pod rubrikou "Nejsem Popelka, jsem poezie" další z mých básní tentokrát těch milostných (básně: Pářu, Pod tlakem a Nahá / strana 2). Díky patří Evě Hrubé (Ave Aburh - básnířka, režisérka, herečka), která uveřejňuje básně začínajících ale i známých autorů ve zmíněném deníku. Čtěte s námi poezii a objevujte to krásné, co nabízí. Více ZDE. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Slova mají křídla 17. literární večer poezie a prózy

15. října 2014 v 21:26 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Tímto Vás zvu, tedy ty plnoleté z Vás, na jeden z literárních večerů poezie a prózy. Jedná se o 17. večer v kavárně Iluze v Praze (Vladislavova 8, Praha 1), který pořádá pan Dušan Spáčil a Lubor Falteisek. Téma je "erotika v literatuře". Večer začíná od 19 hodin. Děkuji samozřejmě za pozvání k přednesu básní. Pokud se rozhodnete zajít, budu ráda, když mi dáte šifrovaně vědět, že jste dorazili, abych Vás nepřehlédla. Heslo: BLOG :) Více o akci ZDE. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


TT - VYSTUP

11. října 2014 v 13:36 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
TT - VYSTUP
EN/NATAS


Hlas v tvé hlavě říká, uč se!
Hlas v tvé hlavě říká, studuj!
Hlas v tvé hlavě říká, nesni!
Hlas v tvé hlavě říká, na to nemáš!
Hlas v tvé hlavě říká, to nedokážeš!
Hlas v tvé hlavě říká, nejsi dost dobrý!
Hlas v tvé hlavě říká, pracuj!
Hlas v tvé hlavě říká, vydělávej!
Hlas v tvé hlavě říká, ploď!
Hlas v tvé hlavě říká, stav!
Hlas v tvé hlavě říká, buduj!
Hlas v tvé hlavě říká, na dluh!
Hlas v tvé hlavě říká, polkni to!
Hlas v tvé hlavě říká, nenaříkej!
Hlas v tvé hlavě říká, nevzdoruj!
Hlas v tvé hlavě říká, přizpůsob se!
Hlas v tvé hlavě říká, názorům!
Hlas v tvé hlavě říká, neplánuj,
co je vepsáno, předem v plánu jest.
Zatni pěst a neskládej oběť vedle oběti.
A co říkáš ty?
Jdi do prdele a Vystup!


Obvykle začínám úvodem k básni a článku jako takovému, dnes tomu však nebude. Současné téma je " Má smysl něco plánovat? " Odpověď Vám nedám. Odpovězte si každý sám. Báseň má svoji posloupnost. Měřítkem je vývoj, postupný růst, nabírání životních zkušeností a také nevyhnutelné stáří každého z nás, opotřebení moudrosti člověka. Hlas v tvé nebo mé hlavě můžeme vydávat za pichlavost, jízlivost učitelky, která nemá pochopení pro své žáky nebo útlocitnou matku, která nechce, abyste byli zklamáni, pokud Vám něco na poprvé nevyjde. Odevzdáním se předem, bych to nazvala, ať už Vás k tomu pošťuchuje kdokoliv např. tchýně, partner, politik, kolega z práce, prodavačka za kasou a další tzv. "odevzdaní". Není malých snů, které bychom nebyli schopni naplánovat a realizovat. VYSTUP! Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Dobrá Adresa 10/2014

2. října 2014 v 13:49 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Včera 1.10. 2014 vyšlo 10. číslo kulturně společenského časopisu Dobrá Adresa. V tomto čísle byly publikovány fotografie ze hřbitovů, které jsem nafotila a dovolila si tuto sérii pojmenovat"Na dosah počátku ..." (strana 26-33), navazují na předchozí sérii fotografií "Devět hřbitovních bran". Na dosah počátku ... mezisvětí, světů mezi je ponechán prostor pro Vaši představivot ohono zvláštního mezisvěta a toho jaký je. Více k publikaci ZDE. Časopis si můžete online přečíst či stáhnout na stránkách www.dobraadresa.cz Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).