Září 2014

Divoké Víno č. 73/2014 - 50 let od vydání prvního čísla

19. září 2014 v 9:18 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Dnes 19. září 2014 vyšlo 73. číslo legendárního časopisu Divoké Víno, které vychází od roku 1964. Divoké Víno slaví kulatiny, 50 let od vydání prvního čísla. Skutečně je co slavit a za čím se ohlednout a to i přes drobné vrásky. Mé texty a kresby najde i v tomto výročním čísle. Je mi ctí publikovat v divoké vinici. Více o vyšlém čísle ZDE. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).Dobrá Adresa 9/2014

4. září 2014 v 10:09 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Dnes 4.9. 2014 vyšlo v pořadí již 9. číslo kulturně společenského časopisu Dobrá Adresa, který vychází v el. podobě od roku 1999. V právě vyšlém čísle jsem měla možnost publikovat čtyři nové texty z cyklu Osobní rája, pasti života a touha po štěstí (strana 24-25). Více k publikaci ZDE. Časopis si můžete online přečíst či stáhnout na stránkách www.dobraadresa.cz Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


TT - Za hranicí reálu

2. září 2014 v 15:17 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
K tématu týdne "Za hranicí reality" velmi stručně. Text je inspirován scénkou z úředního prostředí, kdy úřednice veřejně ponižuje mladého člověka, čerstvého maturanta, který žádal o radu s vyplněním dotazníku. Odpovědí mu bylo: "Vy neumíte číst?" nebo "Vy snad neumíte psát?" a dále "Máte maturitu?" Ano, tento mladý člověk měl maturitu, uměl číst a uměl také psát, jen nechápal úřední myšlení při sestavování dotazníku, který nedává mnohdy smysl ani logiku, nemluvě o pravopisných chybách. Úřednice se zjevně cítila jako ryba ve vodě a byla velmi nápomocná, tedy jde li o to, jak z člověka udělat idiota. Příspěvky k článku pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

TT - Za hranicí reálu
EN/NATAS

V úředním jazyce idiot
s maturitou, bez maturity
s titulem, bez titulu - idiot.
Neumí číst, psát ani počítat.
Nač vyčítat úředního šimla,
buďme rádi, že si úřednice
naší idiocie všimla.

Slušně vychovaný idiot
je šťastný idiot
s kapitálem i bez kapitálu,
s ranní erekcí i bez erekce.

Za hranicí reálu střílí si idioti z idiotů.
Pro potěchu, pro radost, pro očistu těla
splachují zbytků od oběda a od večeře.
Stále nenažraní, více či méně spokojení
a stále nečistí - idioti, od kolene ke koleni.