Prosinec 2013

Youtube kanál - Umění Emocí

28. prosince 2013 v 16:10 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Umění Emocí má už nějaký ten čas svůj vlastní YOUTUBE kanál, kde můžete sledovat aktuální videa. Převážně jde o video kolekce obrazů a fotografií. Některá videa dokumentují vznik jednotlivých obrazů, od prvního tahu štětcem až po konečnou krycí vrstvu, která obraz chrání. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Odkaz na Youtube kanál Umění Emocí ZDE.


Nová nabídka menu - VIDEO

27. prosince 2013 v 14:02 | Eva Nováková/Natas |  Video
Umění Emocí má svůj video kanál. Nově jej propojuji s blogem, aby nebylo tak obtížné videa najít. Videa ukazují moje práce, malby, skicy, fotografie a kdo ví, třeba se v budoucnu dočkáme i mluveného slova, protože poezie se krásně čte, ale dokud neprojde bránicí, nežije. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Nové video: Sketch


Pohádky na ruby

27. prosince 2013 v 10:19 | Eva Nováková/Natas |  Malba
Všimli jste si toho? "No, čeho." Přeci pohádek na ruby! Nové pohádky, které se natočily v posledních letech, o těch mluvím. Princezny zachraňují princátka a celá království. Princátka leží za pecí, leští zrcadla, utíkají z boje, schovávají se za kupkou hnoje. Co nás to učí v pohádkách? Dříve se pohádky promítaly do reality, měly poučný charakter a dobrý konec, ale dnes? Realita se promítá do pohádek, snad proto jsou naruby. Že by přehnaná ženská emancipace? Dobrého, švarného, silného junáka nikde není k nalezení. Nebojsa se vypařil jako pára nad kotlíkem staré čarodějnice. Porodnice jsou plné takových mamánků a budoucích metráčků. To se pan čáp řádně pronese, než takový dáreček domů donese. Tak jsem si naskicovala jednoho takové princátko, žádné žezlo, jablko a královská koruna, ale korunka jak pro princezničku. Sukně kolem pasu, ta jediná mu chybí. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Prophecy - Will be the year 2014 righteous?

26. prosince 2013 v 15:27 | Eva Nováková/Natas |  Malba

SKETCH III.

20. prosince 2013 v 8:15 | Eva Nováková/Natas |  Malba
Ještě před koncem roku 2013 jsem se rozhodla rozšířit kategorii "Sketch" na Redbubble.com o několik nových kousků, které Vám tímto chci představit. Opět si Vás dovolím odkázat na zmíněný profil, kde si můžete prohlédnout celou kolekci. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Závěrečná ...

17. prosince 2013 v 10:36 | Eva Nováková/Natas |  Poesie
Blíží se konec roku 2013 a já bych jej chtěla nějak vhodně bez přihřátých svátečních řečí zakončit. Přemýšlala jsem jak to udělat. Volila jsem mezi fotografií, malbou, grafikou a poezií. Zvítězila ta poetická stránka. Vznikla báseň s názvem "Závěrečná kokotí roku 2013", která je shrnutím letošního roku, rozloučením se s rokem a přáním či snad předsevzetím. Nechybí v ní ironie, humor dle mého vkusu ani emoce. Ta báseň je šitá přímo na míru konkrétnímu člověku, možná je to směs více osobností, abych byla upřímná. Báseň by se určitě hodila k tématu týdne "Vztahy", jenže pak by ztratila něco ze sebe, protože je sice vztahová, ale má v sobě něco víc, s tím záměrem jsem ji psala, takže nechci aby upadla v zapomění a proto ji vyhrazuji samostatné místo, které si zaslouží. Báseň jsem již uveřejnila na svých stránkách, nebudu ji tedy kopírovat, ale odkážu Vás na ni. Zpětně mi napiště komentář, budu za něj samozřejmě ráda, však mě už znáte. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Odkaz na báseň:


Umění Emocí na Facebooku

11. prosince 2013 v 14:03 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Umění Emocí bylo možné sledovad dosud na Facebooku pod mým soukromým profilem. Tomu už počínaje dneškem odzvonilo. Umění Emocí má svůj vlastní Facebook profil. Spravuje jej má maličkost, jsem to stále já, jen se šířím více mezi Vás, jsem jak chřipka, co si Vás chce chytit a více nepustit, s tím rozdílem, že Vás nechci nakazit, ale nadchnout pro to, co dělám a jak. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Facebook profil ZDE.


TT - Královna adventu

5. prosince 2013 v 11:45 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

Královna adventu je báseň na téma týden "Advent". Začala jsem ji psát včera večer po tmě a po slepu, když jsem ležela v posteli. Někdy ať chci nebo ne přicházejí slova, myšlenky, nápady a obrazy samy. A tak ke mně přišla vzpomínka na člověka, s kterým se v době adventu pravidelně scházím, který mě inspiruje, dává mi sílu, i když už tu není. Nesmírně si toho člověka vážím za to jakým byl, je mi ctí, že ve mně koluje kapka jeho krve, protože měl hrdost, čest, bojoval, nikdy nedostal nic zadarmo, stál na vlastních nohou a přesto všechno si dokázal udržet čistou mysl. Nezahořkl, pokud je mi známo, což zasluhuje obdiv. Tuto báseň věnuji tobě, Františko. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Královna adventu
EN/NATAS

V adventním čase
stelu slámu
chvojí a mech.
Zastav se, člověče
nač ten spěch.

Věnec sváteční
špikuji jehličím,
sušenými plody.
Zdobím jej svící
čtvero průvodci
smuteční doby.

Na kolenou v kleče
slza z koutku teče.
Rok co rok
bičují mě větry,
aby ze mne
tíže smetly.

Ve stínu spadlých
hlav a šišek,
věnec ten pokládám.
Věř, jsi mi inspirací,
ještě to nevzdávám.

Královno adventu,
jako průvodkyni
života
Tě uznávám.
jediné se přiznávám.

Slova obdivu a díku
žel nestačí.
Svíce plane
děkuji Ti.
Jen ty víš,
co se stane.

Nový vzhled web. stránke UE

5. prosince 2013 v 10:07 | Eva Nováková/Natas |  Akce
Ráda bych Vám ukázala nový vzhled webových stránek "Umění Emocí". Doufejme, že poslední, ale kdo ví. Nikdy neříkejme nikdy. Průběžně rozšiřuji jednotlivé rubriky. Mezi posledně rozšířené patří pod rubrika Skica a Grafika, ty najdete pod nabídkou menu v záložce Galerie. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

www.umeni-emoci.webnode.cz