Říjen 2013

SKETCH I.

29. října 2013 v 13:44 | Eva Nováková/Natas |  Malba
Jak malovat a při tom nemalovat. Použít barvu a nepoužít. Těžko se to chápe, lépe ukázat, ale ten nápad je v tuhle chvíli jen myšlenka. V tento okamžik jsem upustila od barev, štětců a přešla k permanentnímu fixu. Jednoduše je to rychlé a drží to prakticky na všem. Jde o syrovost, tvrdost a přímost, kterou vidím a je mým cílem, abyste ji viděli také. Vybrala jsem pouze tři kousky na ukázku a to z toho důvodu, že blog.cz není místo, kde bych volně zbylé své práce mohla prezentovat a to z důvodu obsahu. Proto v případě zájmu odkazuji na svůj profil na REDBUBBLE, kde toho uvidíte víc a které postupně doplňuji. Hledejte v kolekci "SKETCH" černé na bílém a obráceně. Zároveň jsem rozšířila kolekce jako CEMETERY A NATURE, to kdyby měl někdo zájem o fotografie. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Více na: http://www.redbubble.com/people/natas/

TT - Volební kraje

23. října 2013 v 12:45 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku
Směr:
POP ART

Použitý materiál:
Soubor hlasovacích lístků volebního kraje hlavního města Praha

Myšlenka:
Hrej si panáčku, hrej, hrej, hraj aneb kdo si hraje nezlobí.


TT - Volba na prodej

22. října 2013 v 8:54 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

Téma týdne "Volby" nemusí být nutně vztahováno na předvolební maraton politických stran případně heslo, které zní "Ulov si svého voliče." Odpoutáni od hašteření volebních kandidátů a zástupců, dostaneme se k "volbám prostým", které se týkají nás všech bez rozdílu věku, neboť dnes a denně volíme mezi tím a oním. Volíme rozumem nebo srdcem? Stavíme volbu na pocitu či snad potřebě? Nutnosti? Malé a velké volby, které činíme, aniž bychom se nad nimi pozastavovali. Dnes jsem si oblékla námořnický svetřík, volila jsem mezi jím a černou klasikou. Vsadím si sportku nebo si koupím výherní tiket? Který z těch dvou nápadníků se mi líbí víc? Který z nich má větší potenciál? Letět nebo jet autem? Chleba nebo rohlíky? Byt nebo dům se zahradou? Chlapec nebo holčička? Peníze nebo život? Čest? Sebeúcta? Rozhodnout se, zvolit někdy znamená zaprodat se. Následující báseň je o volbě na prodej. Co vše je dnes k prodeji? Co jste prodali? Koho jste prodali? Proč? Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Volba na prodej
EN/NATAS

Ve všední den v baru
sešla se společnost.
Nebyla to nevděčnost,
nýbrž svobody volba.
Vyhrnula bílou košilku,
odhalila bujné poprsí.
Za úplatu tisíc korun
k svlékání ji uprosí,
ostych či snad stud
se dnes již nenosí.

TT - Volební exekuce 2013

21. října 2013 v 20:48 | Eva Nováková/Natas
K tématu týdne "VOLBY" jsem si přečetla pár článků a zrodila se myšlenka. Mám psát nebo se vyjádřit jinak a pokud ano, tak jak? Líbí se mi "Pop Art", který se nebojí kritizovat a ironizovat společnost. Nebojte se, nebudu na sebe stavět plechovky. Pop Art tak jako jiné umělecké směry hledá porozumění dejme tomu "myšlenky" autora, na kterou poukazuje. Pocit porozumění vybízí k zamyšlení. Pochopte, chápejte, že Vaší volbou je zda budete volit, nikoliv politickou stranu, ale to jak se budete v následujících letech mít, jak se bude dařit Vám a Vašim dětem. Nemůžete utéct, možná byste si to přáli, můžete se vzdát "volby" nebo se jí postavit čelem, ne bít se tělem. Volby jsou často k pláči, dohánějí k slzám a šílenství, mnohdy vyvolávají smích. Exekuce jednotlivce, společnosti a samotného státu, který je taktéž v exekuci, pojem exekuce je v posledních letech rozšířen, protože kdo jiný než stát určuje podmínky exekuce? Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Směr:
POP ART

Použitý materiál:
List registrovaných politických stran a hnutí ve zkratce ke dni 17.9.2013

Myšlenka:
Volební exekuce 2013


Španělsko

20. října 2013 v 16:02 | Eva Nováková/Natas |  Fotografie

Španělské břehy vzpomínám si, že už jsem o nich jednou psala. Španělsko tak jak jsem jej poznala, je poklad, který si zaslouží objevovat, jedna návštěva nestačí. Okusíte jej a chcete víc. Za intimní považuji ranní procházky po břehu písčité pláže, která jej lemuje. Možná narazíte na skrytou zátoku za skalisky, zříceninu obranné věže, výběžek do moře, vystoupáte k majáku nebo jen zaboříte bosé prsty do chladného písku. Španělsko se probouzí do nového dne a jeho srdce Vám pod nohama tepe. Poznejte ho z nadhledu, ten pohled bere dech a podlamují se nohy. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Polemika sexu

19. října 2013 v 13:29 | Eva Nováková/Natas |  Poesie
Polemika sexu
EN/NATAS

Mluvit o sexu či snad zatloukat?
Tlučeme hlavou o pohlavní ústrojí,
soulož je klání, které nás odzbrojí.
Milovat nebo vzdechům naslouchat?
Zpívat si jak pohlaví nám narostlo,
než jen sledovat jak paroží vyrostlo.

TT - Prauge and her Sex maschines

13. října 2013 v 14:24 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

K tématu týdny "Praha" napsáno bylo mnohé. Převážně se opakovalo to o Praze stověžaté, což není pravda, pak byl zmiňován Pražský hrad a další hrstka všeobecně známých památek, ovšem Praha je tím vším a mnohem víc. Víte, kde skutečně stojí originální sochy Karlova mostu nebo dokonce originální socha svatého Václava? Na mostě samotném tomu tak není! Původní socha sv. Václava se nevypíná na Václavském náměstí. Navštívili jste snad Pražské podzemí? Víte, kde nejznámější kat Mydlář stínal? Kde stojí Faustův dům? Kde byste hledali nejznámější morový hřbitov Prahy? Či snad kde se vypíná mohyla na počest padlých vojáků za vpádů Švédů? Původní pohanská místa Prahy, kdepak ty leží? Další a další by se dalo o Praze prozradit, ale skutečně o to kdo stojí, když se pořád mele jen o tom samém?! Jednou jsem si zahrála na průvodkyni a svého zahraničního přítele provedla po Praze, jednou ze zastávek bylo Sex Maschines museum a o tom bude i následující báseň. Báseň může být nevhodná pro osoby mladší osmnácti let a proto Vám doporučuji ji nečíst, ovšem plná odpovědnost je na Vás samých, jako ostatně vždy. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Prague and her Sex maschine
EN/NATAS

Praha rozkošnicky vrní,
když jí půlky tlačí, brní.
Svázaná v silné provazy,
plamen svíčky zháší,
vosk na kůži nanáší.

Syčí jako malé hádě,
oleje nabírají z kádě.
Vonně údy natírají,
sliny ruče utírají.

Promašťují Prahy těla,
aby pánví zabrněla,
síla pracující mašiny,
na plné otáčky se točí,
po dva prstíčky smočí.

Navlečená v obleku,
na kolena otroku.
Roubík v ústa vložený,
kolík v půlky vražený,
rozkoše je souznění.

Plná ústa již nepoví,
"Spank my ass",
bič na hraně zazvoní,
nechoď, když bolesti
Ti nevoní.

TT - Praha bláznivá

10. října 2013 v 19:11 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

K tématu týdne "Praha" bych ráda odhalila její další stránku a to je její bláznovství. Nebyla by to Praha, kdyby se její obyvatelé nesetkali aspoň s jedním bláznem a nepřetahovali se s ním o místo. Vidět koně v metru? Nemožné? Omyl! A co takhle lyžařky hledající modrou sjezdovku v centru města? Nemožné? Omyl! Nejeden osel se tu již po ulici prošel. Nejedno prase zavrtalo se do peřin v parku pod lípou. Milovník ostrých nožů, pistolník, naháč, odpaňovač nebo pan děravé trenýrky, to vše a mnohem víc je v Praze k vidění. ZOO? Obludárium nebo snad léčebna? Nikoliv. I taková Praha umí být. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Praha bláznivá
EN/NATAS

Praha žena je bláznivá,
v klíně hučet začalo,
šašky, strašidla pozívá.
Udržuje svazky nerovné,
vyliž řitě je nevhodné.

Praha na pokraji šílenství,
tupí srdce a brousí nože,
sama samotinká v lože.
Noci dlouhé po boku,
rodidla připravená k útoku.

Dostavují se přeludy,
v lůně válí se obludy.

Praha zalíbená v pobudech,
kouše, trhá, škrábe a rdousí,
co vydržíš hlupáku, zkouší.

TT - Praha v drogovém opojení

8. října 2013 v 21:09 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

K tématu týdne "Praha" vpisuji pár slov. V Praze žiji a mezi jednu z jejích tváří patří ta, o níž jsem se rozepsala v básni. Praha v drogovém opojení není jen o uživatelích, ale také o nás, mně, tobě a Vás. Dítě na pískovišti se může píchnout o jehlu. Můžete se o ni píchnout v parku, na lavičce nebo v dopravním prostředku. Když se dobře nedíváš, ta chvíle Ti může být osudná a pak vezme čert toho, kdo to tam zastrčil a proč. Stejně v tom stavu ani nevěděl, co dělá a nebo si byl tím plně jist, k vzteku, ze zloby, kdo ví proč. Pohled na prostitutku posetou boláky, s kruhy pod očima, modřinami, která si jde pro dávku k pasákovi a pak jde rovnou na věc, vskutku není tím po čem člověk touží. Následné sny jsou těžké, když jste postaveni tváří v tvář takové realitě. Holka v klubko schoulená pod umyvadlem v klubu s pěnou u pusy je fackou a probuzením z nočního reje. Život je pro některé jen hra. Injekční stříkačka zastrčená do škvíry mezi sedačkami, kam jste se posadili je varováním. Tohle všechno za to nestojí, přátelé. A protože je tohle aktuální, nemohla jsem si odpustit na to neupozornit. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Praha v drogovém opojení
EN/NATAS

Praha v drogovém opojení,
v návykovém rozohnění
tancuju do roztrhání žil.
Dech se krátí, ubývá sil,
pervitin v tělo se vpil,
abys nezapomněl chutě,
do klubu přátel zvu tě.

Praha sevřená v horečku,
nečum, přidej se, blbečku.
Pokušení nebo z donucení,
vlastní vůle již zde není.

Perníková pohádka končí,
když duch s životem se loučí.
Nemusíš být požitkář,
abys v stříkačku natrefil,
s píchnutím ďas Tě potrefil.

Praha v drogovém opojení
do osidel dokáže polapit,
naděje, sny člověka utopit.

TT - Praha neřestná

7. října 2013 v 21:16 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

Praha neřestná
EN/NATAS

Praha je otcem i matkou vadných,
na prvý pohled nepoznáš zrádných.
Jsou slepí, hluší a ústa semknutá,
figurky ve hře vyšších mocí,
hůl, která tne, v ruce je vetknutá.

Praha je útočištěm chroustů,
k snídani dají si prostitutku
namísto obloženého toustu.
Kávy stydne mezi odulými pysky,
Ti pozérové pevné mají stisky.

Praha je domovem chorobných,
stopořeným libidem nehodných.
Tváří v tvář libě častují se slůvky,
světu odhalují chlípné schůzky.
Faly lezou jim z tělesných děr,
úchylů, pedofilů, pederastů
a HIV roznašečů na rohu ulice
chystá se čtvrtletní sběr.

Praha je centrem těchto radostí,
nepít, nefetovat a nesouložit
sprostou proti pořádku je neřestí.