Květen 2013

Spolupráce MBaction - fotografie červen 2013

31. května 2013 v 18:33 | Eva Nováková/Natas |  Akce

Na prodejní stánky v těchto dnech míří červnové číslo (3/2013) amerického magazínu Mountain bike action s možností soutěžit o nový TREK FUEL EX 8 29er (model 2014), což milovníky horských kol jistě nenechá chladné. Hned v úvodu magazínu česká redakce hodnotí počasí letošního roku z pozice své účasti na závodech horských kol, kterých se účastnila a ještě chystá účastnit, neboť sezóna je teprve na svém začátku. Článek je doplněn ilustračními fotografiemi taktéž z mého hledáčku (strana 9). Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Ideál aneb muž k pomilování

20. května 2013 v 20:34 | Eva Nováková/Natas |  Poesie

Následující báseň se výjimečně nevztahuje k tématu týdne, ale týká se jednoho z posledních výletů, který jsem podnikla a skutečně na nějakou dobu bude posledním. Na druhou stranu se na nastalou situaci snažím nahlížet s notnou dávkou humoru. Víc netřeba dodávat. Pro dokreslení jsem se rozhodla báseň doplnit ilustrační fotografií. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

Ideál aneb muž k pomilování
EN/Natas

Dovol, abych Ti představila přítele,
mlčenlivost na něm miluji,
pusou jak pantem od vrat nemele,
věrná mu být před tebou slibuji.

Duše jeho je stále mladá,
nelže a nesnaží se mne vytočit,
po jeho boku zdám se hravá,
necítím potřebu s ním zatočit.

Má mě rád pro mne samou,
chci pro něj být tou pravou.


Nový rok - v oleji IV.

20. května 2013 v 13:41 | Eva Nováková/Natas |  Malba

Navazujeme tam, kde jsme přestali. Silvestr je dávno za námi a Nový rok již započal. Zapomněli jsme na svá předsevzetí, děláme jako bychom je nikdy nevyslovili, ale stále je vedeme v paměti, někde hluboko v nás hryžou a hryžou. Následující olejomalba se jmenuje "Nový rok", tak jak si jej představuji , jak jsem si jej ve své mysli uhnětla takový je. Navazuje na předchozí ilustrace, počet není náhodný, uzavírá jaké si období, čas chcete li. Více netřeba prozrazovat v tuto chvíli, neboť co jsem chtěla říci, jsem řekla, vyjádřila prostřednictvím barev. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Silvestr - v oleji III.

12. května 2013 v 14:41 | Eva Nováková/Natas |  Malba

Olejomalba "Silvestr" také patří do série ilustrací, kde každá za sebe vypráví svůj vlastní příběh, ale současně jsou součástí vyprávění příběhu jiného. Dohromady tvoří celek. Až když jsou jednotlivé ilustrace, které bych připodobnila ke střípkům, pospolu, dávají smysl a onen příběh vyplouvá na povrch. Co olejomalba to symbol ať už skrytý nebo zcela na první pohled zřetelný, jenže, co hlava to jiný pohled ba co víc, každý máme pro danou symbolu jiné vysvětlení. A to nás může zavést do zcela jiných a odlišných míst. Jako by v těch olejomalbách bylo schováno od všeho trochu dokonce i matematika, jednoduché základní počty, které se ovšem opakují všude kolem nás. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Závod "Mladá Boleslav Tour" 2013 - MBACTION

11. května 2013 v 19:52 | Eva Nováková/Natas |  Akce

Série závodů Kolo pro život pokračovalo i tuto sobotu 11. 5. 2013 v Mladé Boleslavi. Závodili malí i velcí a to i přes nepřízeň počasí. Dopoledne se jezdci rozehřáli na mírně promáčeném terénu, leč sluníčko je hřálo v zádech. Odpoledne je na závodní trase povzbuzovaly kapky deště. V cíli byli jeden od druhého pomalu k nerozeznání pod nánosem bahna, které měli někteří až za ušima. Za cílovou páskou byli ovšem všichni vítáni zdravicí. I tentokrát na trať vyjel černý kůň stáje Mountain Bike action, který byl ze stanu tohoto amerického magazínu v českém podání podporován, aby zdárně dojel do cíle. Nově jste si na stánku MBaction mohli zakoupit právě vycházející květnové číslo nebo lahev na kolo s logem magazínu. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Sv. Štěpán - v oleji II.

7. května 2013 v 11:00 | Eva Nováková/Natas |  Malba

Olejomalba "Sv. Štěpán" patří mezi sérii ilustrací na jejímž začátku byl "Štědrý den", jistě si pamatujete. Tento olej tedy plynule navazuje na dvě předchozí malby. Při malbě jsme se nechala vést jak jinak než vlastní představivostí a fantazií. Zároveň jsem se snažila zachytit typickou symboliku, která by samo o sobě naznačovala, že se jedná o sv. Štěpána. Je jím například palmová ratolest nebo vinná réva. Rysy tváře jsou tak trochu specifické pro bojovníka lidu, což je můj záměr, nejde o typické ztvárnění svaté osoby. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Spolupráce MBaction - fotografie květen 2013

6. května 2013 v 18:29 | Eva Nováková/Natas |  Akce

Pro ty, co již nějakou dobu tuší, ale také pro ty, co stále tápou. Nově spolupracuji s českou redakcí magazínu Mountain bike action. Účastním se závodů horských kol, kde se tento magazín představuje, ale též fotografuji dění s tím související. První mé fotky naleznete v novém květnovém vydání letošního roku tohoto magazínu (strana 18) , který se již brzo objeví v prodeji na stánku. Fotografie doplňují článek o již proběhnutém veletrhu For Bikes 2013, na kterém nemohl magazín MBaction chybět. Děkuji za příležitost a milé přijetí do týmu spolupracovníků, který se převážně skládá z mužů na slovo vzatých. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).


Boží hod - v oleji I.

6. května 2013 v 14:22 | Eva Nováková/Natas |  Malba

Tato olejomalba patří mezi ilustrace, na kterých jsem pracovala od konce loňského roku zhruba do února roku letošního. Celou sérii tvoří osm ilustrací, které dohromady spojuje původní myšlenka, která si zahrává s představivostí, která je člověku vlastní. Myšlenka s představou je zhmotněna a toto je výsledek. Dovolte mi, abych Vám představila "Boží hod". Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).