TT - Zvolání Nutrie "Konečně i já?"

24. dubna 2013 v 21:38 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

U tématu tohoto týdne "Proč zrovna já?" přeskakuji řádky. Slova zní jaksi trpce a z vět čpí jaké si zklamání, trpkost a odevzdání se. Z tohoto důvodu jsem po prvních řádcích přestala číst, neboť si nechci kalit mysl. "Proč zrovna já?" na pozadí cítit je výčitka. Proč neříct "Opět já?" či "Už také já?" s dávkou optimismu a humoru. Však nebýt toho, nejsem to já, nejste to vy.
V neděli jsme vytáhla fotoaparát. Měla jsem plán a to nafotit pár květů podél břehu Vltavy, mám oblíbenou stezku. Plán to byl pěkný, sluníčko svítilo, všude to kvetlo. Ale, nějak mě přešla chuť fotit zlatý déšť nebo fialky. Nad hladinou se proháněly kachny a manévroval párek labutí. Pěkná by to byla momentka, ale stále jsem se neměla k činu. Že bych v té chvíli začala litovat? Nikoliv!
Se zaujetím jsem sledovala říční nutrii lidově říční krysu, jak u břehu rozráží hladinu a pochutnává si na rozmáčeném chlebu a rohlících. Kačeny chlebem pohrdli, ale takové nutrii přišel vhod. Holka si zřejmě říkala "Konečně i na mne se dostalo." Proč ne, cpala se a já se jí nedivím. Znám plno lidí, kteří by se cpali taky, kdyby jim někdo zadarmo nabídl nějakou lahůdku. Z tohoto pohledu se na téma týdne dívám jinak. Co jednomu se nezamlouvá, druhému přijde vhod a opačně. Využít bychom měli každé příležitosti a vytěžit z ní maximum. I to, co na první pohled nevoní, Vás může dovést k vytouženému cíli. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama