Plavba lodí do Mělníka

20. března 2013 v 19:15 | Eva Nováková/Natas |  Fotografie

Před časem jsem dostala jako narozeninový dárek plavbu lodí do Mělníka. Plavba byla ohrožena dešti, ale nakonec jsme přeci jen vyjeli. V šest hodin ráno jsme se nalodili na loď, vybrali jsme si místa na horní palubě, abychom přivítali nový den a neunikl nám jediný pohled na ostatní lodě, plavební komory, mosty, skály, lomy, pole, louky, kopce a vzdalující střechy měst. Plavba směr Mělník trvala šest hodin, postupně jsme se přemisťovali z horní paluby na záď, jídelního sálu a příď. Usrkávali jsme čokoládu a objednali si oběd, vše přímo na palubě lodi. Někdo by řekl, že to bylo kouzelné, ovšem, to by na lodi nesměli být typičtí "čecháčci", kteří se handrkovali o cenu kávy a především místa na sezení, která si jistili batůžky obtěžkanými svačinou v podobě řízku obloženého v chlebu. Občas někdo vyštěkl. Sláva tykání. Smála jsem se až do bezvědomí a to jsem ještě před sebou měla cestu zpět, opět uvězněná s týmiž lidmi na lodi.
Město Mělník je kouzelné, z teras se naskýtá pohled na plavební komoru, říční kanály, kopce a vinici. Jen samotné nádvoří zámku bere dech natož jeho interiér. Za návštěvu stojí nedaleký kostelík, skrývající kostnici či samotné podzemí města Mělník. Nesahat na ostatky. Focení povoleno. V podzemí nepodceňujte bezpečnostní pravidla a nasaďte si žlutou přilbu, bude se Vám hodit, tak jako mně. Nebýt přilby rozrazila bych si hlavu už s prvními schody vedoucími do podzemí.
Shrnuto město Mělník samo o sobě nabízí zajímavá historická místa, chutné jídlo i pití. Ovšem výletní plavba v českém podání je dech beroucí. Miluji plavby lodí. Stála jsem na nejednom trajektu, nechala si čechrat vlasy a čuchala vůni moře. Plavba rychlo lodí je však zážitek, na který se nezapomíná. Ovšem nedá se to srovnat s plavbou do Mělníka. Dnes už vím, že žádnou podobnou plavbu v Čechách nepodniknu, raději dojedu vlakem, protože tam je více prostoru, kdykoli můžete vystoupit, kdežto z lodi těžko, leda vyskočit se záchranou vestou a to přes palubu. Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama