TT - Realita v číslech

10. února 2013 v 8:26 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

K téma týdne "Realita" jsem napsala několik článku a celou řadu si jich přečetla. Převážně pisatelé svedli boj reality se sny. S předem jasným výsledkem, prohrávají sny a vítězí realita, mnohdy velmi tvrdá, nečekaná, ale především neovlivnitelná. S tím, že by jednotlivec či skupina nebyla schopna realitu ovlivnit, změnit či přetvořit k obrazu svému nesouhlasím, ale není mi dáno, abych vyvracela Vaše názory a postoje.
Pokud bych však přistoupila k neovlivnitelnosti reality, vzdala bych se odpovědnosti za sebe sama, své postoje, názory a život. Připodobnila bych to ke koupi výherního stíracího losu nebo ke sportce, kde pravděpodobnost výhry je velmi mizerná, dalo by se říct nulová, ale přeci jen nás toto neodrazuje a doufáme, že padnou námi vsazená čísla. Ano, byla bych pouhým číslem, mající předem danou hodnotu a funkci. Bez záchvěvu individuality. Jako stroj či počítač bych plnila předem daná očekávání, byla bych tak naprogramovaná. Jenže i výrobní linka se občas zasekne, počítač ohlásí chybu nebo je napaden virem.
Realita v číslech bylo to, co mě při čtení článků na téma "Realita" napadlo a rozhodla jsem se to zpracovat pomocí grafického programu, jednoduchá číselná tabulka, s ne náhodně vybranými čísly, s důrazem na hodnotu a jejich symboliku, páč věříme počtům. Současně skrývající onu realitu, na kterou někteří nemají vliv. Proč? Příspěvky pište ZDE. (klikni na "zde", otevře se nové okno "Fair book", kam můžeš vepsat komentář)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama