TT - Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš? - v obrazech IV.

21. prosince 2012 v 11:37 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

Je čas. Zajímavé jak někdy pracuje naše intuice. Prve jenom náčrtek, skica tužkou a dnes si říkám, jak se to výborně hodí nejen k tématu týdne, ale celkově k dnešnímu dni, který se v posledních týdnech a měsících skloňoval snad ve všech směrech s koncem světa. Ta myšlenka náhlého zničení všeho živého, co je na Zemi, lidstvo lákala od nepaměti, není to také poprvé, co bych zažila podobná proroctví.
"Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?" Snažíme se vzkřísit minulost pomocí vzpomínek, třídíme si současné úspěchy, nezdary a úkoly, které je ještě třeba udělat a následně odškrtnout ze seznamu. Jdeme vstříc dnům příštím s radostí nebo obavou. Naše snahy nahlédnout v budoucnost jsou v tomto čase násobeny. "Hoď si pantoflem." Kampak se asi pantoflíček natočí? Vyplní se věštba, jak se říká, do roka a do dne? "Pojďte, ulijeme si olovo." Tišíme svůj strach, rozkrojené jablíčko odkrylo své tajemství. Kde se vzal, tu se vzal křížek namísto hvězdičky.
Čas, čas, čas … ten vážení nemešká ani nestaví. Nepotřebujete tu hromadu strojů, koleček a šroubků. Máte vlastní vnitřní hodiny, které tikají, i když je dost možná neslyšíte. I bez hodinových ručiček poznáte, že jste o rok starší, zkušenější, moudřejší, mrzutější, veselejší, zamilovanější a kdo ví třeba také šťastnější. Nemeškejte. To jak s časem nakládáme, prozrazujeme i beze slov.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama