TT - Štědrý den - v obrazech II.

27. prosince 2012 v 17:23 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

Chybí nám nejen "štědrost", ale také trocha fantazie, která by v čase svátečním neměla v našich srdcích chybět. Fantazíruji. Dovolte mi, abych Vám představila "Štědrý den". Je to postarší pán v letech, s kloboučkem zdobeným červenou stuhou a jasně zeleným kabátkem s našitými perníčky a všemi druhy cukroví. Má rád sladké. Je světlem, kterým svítí do každého obydlí a každé duše člověčí. Zjevuje se s první sněhovou vločkou.
Snadno jej přehlédneš, nenosí okázalý šat, po kapsách nenajdeš zlata ani šperku. Auta nemá ani jiného povozu. Světem se toulá v čase adventním a svoji pouť završuje 24. prosince, kdy zhasne poslední svíce na adventním věnci.
Je duchem tohoto dne, oplývá štědrostí, neboť všem naděluje rovným dílem, jak si každý zaslouží. Rok od roku je mrzutější a tak naděluje méně. Šetří si svůj kouzelný prášek, kterým sype víčka spáčů, aby Vánoce byly veselejší. Otvírá jím nejen oči, ale také mnohá srdce, abychom viděli tu skutečnou krásu ne pozlátko, kterého se nám před dávnými časy zachtělo. Navrací nám svým pohledem ztracené, námi zapomenuté hodnoty.
Sáček s kouzelným práškem je bezedný, ale trpělivost Štědrého dne nikoliv a proto je rok od roku zachmuřenějším, smutní. Stačí jedno dobré slovo, úsměv, pohlazení … Příští rok přijde zas, až nastane jeho čas. Buďte připravení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama