TT - Štědrý den - v obrazech I.

26. prosince 2012 v 12:22 | Eva Nováková/Natas |  "TT" tvoříme v okamžiku

Je "Štědrý den" skutečně štědrým? Nejde pouze o přežitek? Marně jsem hledala "štědrost" ve vyhledávačích, pod slovem štědrý se na všechny možné způsoby píše jen o jednom dni v roce, ale ona štědrost se kamsi schovala nebo ztratila.
Štědrý den vidím jako možnost udělat šťastným druhého, bez pozlátek tím, že jste. Společná chvíle a úsměv toho druhého je totiž k nezaplacení. Teplo druhého člověka, když mu otevřete náruč, je nad všechny dary světa. Stále dokola se mě ptají "Co si dostala pod stromeček?" Nikdo se mě však nezeptal, jak jsem trávila "Štědrý den", dny před a po. Kde a s kým jsem byla? Co zajímavého jsem viděla, komu všemu jsem udělala radost?
Ptám se, jak štědří jste letos byli? Komu jste nadělili úsměv, koho jste rozesmáli nebo objali? Řekli jste vůbec někomu o "Štědrém dnu" mám tě rád/a nebo dokonce miluju tě?
Štědrost "Štědrého dne" není o velikosti, hmotnosti a ceně darů! Podstata tohoto dne, adventního období a svátků následujících není o tom, co se třpytí.
Před lety vznikla tato skica. Spíše to byl návrh, který jsem proměnila ve vzkaz, v osobní znamení určené pár "chytrákům". Pomocí barev na textil jsem motiv přenesla na trička. Každý z těch "emočních mrzáků" dostal svoji velikost, různých barev, co barva to vyzdvižená jiná vlastnost. Žlutá=ten chlapec má rád penízky, Červená=bývá arogantní, prudký a agresivní, Modrá=sice slušivá, ale je studený, odměřený a chladný …
Ať jsme štědří po celý rok ne jen jeden den v roce. Dejme s bohem hrám, které hrajeme. Buďme upřímní, sami sebou, říkejme - co si myslíme, dělejme - co si přejeme, plňme si své přání, plňme přání druhým, vyčarujme úsměv druhému člověku na tváři, otevřeme svoji náruč, podejme pomocnou ruku. Chcete li něco z toho dostat, musíte se to naučit dát, ale upřímně od srdce.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama