Obraz - Homo homini lupus 2012

25. srpna 2012 v 17:38 | Eva Nováková/Natas |  Malba
Obraz "Homo homini lupus aneb když andělé padají a hvězdy pláčou" je malovaný olejem na plátno o rozměrech 90x60 cm. Obraz je malovaný husím brkem a nápis "homo homini lupus" (latinské přísloví jehož překlad znamená "Člověk člověku vlkem") je do něj vyrývaný.

Dva roky mi trvalo, než jsem nákresy převedla do obrazu padlého anděla, padlého proto, že se nechal připravit o své sny, nápady a ideály. Nejednou si sáhl na pomyslné dno a vždy se zvedl, přesto zůstávají šrámy.

K tomu jej namalovat jsem se rozhodla před pár dny, kdy jsem si poslechla písničku s názvem "Sám". Jsme sami, jsme tu pro sebe nikoliv pro druhé. Sami sebe stavme na první místo. Nejsme tu pro plnění snů druhým, kompenzaci něčeho, čeho se jim nedostalo či nedostává. Při vzpomínce ... mi došlo, že je čas konečně dokončit myšlenku a obraz je na světě.

Když se narodíme jsme jako vycházející hvězda, která září, jako anděl se tváří. Do doby, než nás druzí začnou atakovat, co smíme a co ne. Samá pravidla a omezení. Přestáváme být sami sebou. Byli jsme jimi někdy? Člověk je člověku vlkem, úsměvy jsou jen falší a přetvářkou. Jak zlí a krutí dokážeme být.Eva Nováková/Natas
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama